KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872077
nr 1487 2077
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Röhälla 14/8-52". Signerad, daterad 1952. Akvarell, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
måndag 22 augusti 2022
kl 19:59:52
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg